Utilsigtet pinlig rejsning
Da jeg var 15 år havde jeg et cykelstyrt og brækkede højre arm og fik armen i gips og i slynge. Det gav nogle vanskeligheder i det daglige. Således kunne jeg ikke gøre andet end at klatvaske mig lidt, så da jeg havde gået et par uger, savnede jeg meget at komme i rigtigt bad. Det kom jeg til at sige højt, og straks tilbød min mor, at hun gerne ville hjælpe mig med et bad. Det var noget et dilemma, for jeg trængte meget til bad men på den anden side følte jeg også, at det ville være pinligt at vise mig nøgen for min mor. Hun havde aldrig set mig nøgen, efter at jeg var blevet ældre.
Jeg afslog det så, men min mor insisterede og sagde, at det var nødvendigt med bad. Så jeg måtte følge efter hende ud på badeværelset, hvor der blev fyldt varmt vand i badekarret. Herefter begyndte hun forsigtigt at tage mit tøj af, og kort efter stod jeg splitternøgen foran min mor. Hun virkede helt upåvirket og hjalp mig op i badekarret. Jeg fik at vide, at jeg kunne sidde lidt i karret og slappe af, så ville hun senere komme og vaske mig. Efter et stykke tid kom hun tilbage og smed kjolen for ikke at blive våd og var så kun i trusser og BH. Jeg blev hjulpet op i stående stilling i badekarret og skulle dreje mig, så jeg vendte ryggen til. Med en stor svamp sæbede hun mig først grundigt ind på overkroppen og herefter fik benene samme tur, Da hun kom til lårene, kunne hun ikke undgå at berøre nosserne let og jeg blev lidt påvirket af det. Det blev dog værre da ballerne revnen fik samme omgang. Jeg håbede på, at pikken ville holde sig i ro.
Nu måtte jeg så vende rundt, hvorefter overkroppen og benene fik samme tur. Til min store skræk begyndte pikken hu at blive halvstiv. Mor fortsatte blot uanfægtet med så at sæbe pikken ind og trak tilmed forhuden tilbage så hun også kunne vaske pikhovedet. Så gik det helt galt, for den strittede nu med fuld erektion. Jeg blev meget flov, men mor sagde, at det var helt i orden, for hun vidste, at i min alder skulle der ikke så meget til før man reagerede.
Er der nogen af jer der selv har oplevet episoder med utilsigtet, ufrivillig, pinlig rejsning ?Eller er der nogen, der har oplevet at andre mænd har fået utilsigtet rejsning ?
En tidlig morgen, da jeg lå og sov, bankede det pludselig på døren - det var min fødselsdag
Jeg plejer at sove uden underbukser, så der er fri ventilation til de ædlere dele, så jeg famlede mig hen til døren for at få en slåbrok på, men inden jeg var kommet derhen blev døren lukket op og en gruppe studiekammerater stod udenfor med rundstykker og "Til lykke!"- jeg stod lige foran dem med det stiveste morgenjern på! Bar røv og dolk!
Det krævede et par gange Gammel Dansk til kaffen og rundstykkerne, før jeg ligesom affandt mig med situationen og begyndte at se det sjove i det...
Jeg selv har haft 3 pinlige situationer.
Den første var, hvor min mor mente, at jeg var for langsom, og rev dynen af mig og afslørede en perfekt stiv pik.
Den anden situation var overfor en kammerat, hvor jeg ikke tænkte at han var der og jeg kom gående med en god stivert.
Den sidste var til en danse undervisning, hvor vi blev sat sammen med tilfældige partnere. Dansen var en meget tæt variant, hvor man skulle føre med centeret. Når man ikke er vant til dansen og kvinden var tiltrækkende, så fik hun mærket min stive pik hele dansen igennem. Det endte med at jeg undskyldte min krops entusiasme.